ورود و عضویت
0
سبد خرید شما خالی است

آخرین اخبار نتایج شمارش آرای انتخابات آمریکا همراه با تحلیل شخصی :

آخرین نوشته ها سیروس منصوری 15 آبان 1399
انتخابات آمریکا

ایالت نوادا ( تعداد آرای الکترال۶ ) :
درصد آرای شمارش شده تا کنون : ۷۵%
آرای بایدن : ۵۸۸۰۰۰ رای معادل ۴۹٫۳%
آرای ترامپ : ۵۸۰۰۰۰ رای معادل ۴۸٫۷%
در این ایالت بایدن از دیروز هم پیشتاز بوده و درصد اختلاف خود را همچنان حفظ کرده و روند نتایج همچنان به نفع بایدن در حال شکل گیری است.بایدن به ۶ رای الکترال دیگر نیاز دارد که این ایالت می تواند او را آرای سایر ایالت ها بی نیاز کند

ایالت پنسیلوانیا ( تعداد آرای الکترال۲۰ ):
درصد آرای شمارش شده تا کنون : ۸۹%
آرای ترامپ : ۳۲۱۵۰۰۰ رای معادل ۵۰٫۷%
آرای بایدن : ۳۰۵۱۰۰۰ رای معادل ۴۸٫۱%
در این ایالت که تا یک روز قبل نتایج آرا با اختلاف ۹ درصدی به نفع ترامپ بود ، پس از پایان یافتن نتیج قطعی آرای حضوری و شروع به شمارش آرای پستی ، نتایج در حال تغییر بوده و تا کنون اختلاف بین دو نامزد به ۲٫۵ درصد رسیده است. روند سریع رشد تعداد آرای بایدن در این ایالت باعث اعتراض ترامپ به دادگاه عالی شده و درخواست توقف شمارش را خواستار شده است. بنظر می رسد باقیمانده آرای شمارش نشده این ایالت که تماما آرای پستی و تقریبا معادل ۷۰۰ هزار رای خواهد بود ، با فرض اختصاص بیش از ۶۰ درصد آنها به بایدن ، نتیجه به نفع بایدن رقم خواهد خورد . چرا که بایدن در طی فرآیند رای گیری زودهنگام به هواداران خود پیشنهاد داده بود برای رعایت پروتکل های بهداشتی و اجتناب از خطرات بیماری کرونا از روش پستی برای رای استفاده کنند. این روش قانونی در سالهای قبل هم وجود داشت اما امسال با توجه به فراگیری بیماری کرونا از استقبال بیشتری مخصوصا در بین هواداران بایدن برخوردار بود. اما در مقابل ترامپ با زیر سئوال بردن این روش رای و همچنین کم اهمیت جلوه دادن بیماری کرونا از هواداران خود خواسته بود با حضور در پای صندوق های رای حضوری ، رای خود را به صندوق بیاندازند. لذا در نظر گرفتن بیش از ۶۰ و یا حتی ۷۰ درصد آرای پستی به بایدن دور از انتظار نیست و به همین دلیل در حال حاضر نتایج آرا در حال تغییر است . امری که به اعتراض ترامپ منجر شده و خواستار توقف آن شده است.

ایالت کارولینای شمالی ( تعداد آرای الکترال۱۵ ) :
درصد آرای شمارش شده تا کنون : ۹۴%
آرای ترامپ : ۲۷۳۲۰۰۰ رای معادل ۵۰%
آرای بایدن : ۲۶۵۵۰۰۰ رای معادل ۴۸٫۷%
در این ایالت هم علیرغم پیشتازی ترامپ بر بایدن تا کنون ، اختلاف ۱٫۳ درصدی ، امکان جبران آرا در ۶% باقیمانده از آرای قرائت نشده برای بایدن وجود دارد.( باقیمانده آرای شماره نشده پستی است )

ایالت جورجیا ( تعداد آرای الکترال۱۶ ) :
درصد آرای شمارش شده تا کنون : ۹۸%
آرای ترامپ : ۲۴۳۰۰۰۰ رای معادل ۴۹٫۶%
آرای بایدن : ۲۴۰۷۰۰۰ رای معادل ۴۹٫۲%
در ایالت جورجیا ، بایدن کمترین اختلاف را با رقیب خود ( کمتر از نیم درصد اختلاف ) دارد و روند شمارش آرای پستی موید این است که با قرائت باقیمانده آرا ، نتیجه این ایالت به نفع بایدن تغییر خواهد کرد.

ایالت آلاسکا ( تعداد آرای الکترال۳ ) :
درصد آرای شمارش شده تا کنون : ۵۰%
آرای ترامپ : ۱۱۸۰۰۰ معادل ۶۲٫۱%
آرای بایدن : ۶۴۰۰۰ رای معادل ۳۳٫۵%
در این ایالت کوچک پیروزی ترامپ با توجه اختلاف قابل توجه کسب شده تا کنون ، مسجل شده ، اما با توجه به تعداد آرای الکترال ایالت ، تاثیری در انتخابات نخواهد داشت.

سیروس منصوری

سیروس منصوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

قیمت طلا دلار

تحلیل قیمت ارز و طلا

سیروس منصوری 16 آبان 1399
سهام عدالت

نحوه پرداخت سود سهام عدالت

سیروس منصوری 24 مهر 1399